Статті

Як працює тепловий насос

У конструкції насосів так само як і в холодильних агрегатах, задіяний контур з циркулюючим в ньому холодоагентом, здатним закипати навіть при мінімальному підігріві. Тільки працює тепловий насос для опалення як «холодильник навпаки».

Роботу теплового насоса можна розділити на 5 етапів:

  1. закипання фреону в випарнику
  2. стиснення холодоагенту компресором
  3. передача тепла конденсатора опалювального контуру
  4. проходження охолодженого сконденсованого холодоагенту через дросельний клапан
  5. повернення охолодженого і рідкого фреону в теплообмінник випарника.

Призначення теплових насосів – опалення та охолодження. Додаткова функція – нагрів води для використання в побуті або на виробництві. Це найбільш функціональне обладнання в порівнянні з будь-якими котлами або кондиціонерами.

Працює тепловий насос дуже економно, адже він витрачає енергію тільки на роботу компресора і циркуляційних насосів. Енергоефективність теплових насосів дуже висока. Коефіцієнт перетворення енергії досягає 4-6 і навіть вище. Це означає, що кожен використовуваний кіловат енергії, перетворюється тепловим насосом в 3-5 кіловат тепла, що йде на обігрів будинку або на нагрів води.

Підсумок: за обігрів будинку або нагрівання води доведеться платити в кілька разів менше, ніж якби використовувався електрокотел або бойлер. Економія витрат на опалення може досягати 75-80%!